A brit kormány határozottan kijelentette, hogy az amerikai hormonkezelt hús nem fog megjelenni az Egyesült Királyság piacán, miután a héten megkötött vámmegállapodás elősegíti a marhahús kereskedelmét mindkét irányban. E megállapodás kapcsán azonban egyes gazdálkodók és fogyasztók aggodalmukat fejezték ki, miszerint a megállapodás megnyithatja az utat a hormonokkal nevelt marhahús beáramlása előtt. A brit kormány ugyanakkor hangsúlyozta, hogy a tanúsítási eljárások és a határellenőrzések biztosítani fogják, hogy a hormonált marhahús ne kerüljön be az Egyesült Királyságba. A Nemzeti Gazdálkodói Szövetség (NFU) arra kérte a kormányt, hogy részletesebb tájékoztatást nyújtson arról, hogyan fogják végrehajtani ezeket az ellenőrzéseket annak érdekében, hogy a biztonsági előírásokat fenntartsák.
Darren Jones, a Kincstár főtitkára elmondta: „Az élelmiszerbiztonsági szabályok nem változtak meg, és a megállapodás következtében nem is fognak.” Hozzátette, hogy a határbiztonsági ellenőrzésekért felelős ügynökségek képesek lesznek tesztelni a húst a hormonnyomok keresésére, és bárkinek, aki megszegi a törvényt, következményekkel kell számolnia. Ian McCubbine, egy Surreyben élő marhatenyésztő kifejezte aggodalmát az amerikai marhahús beáramlásának lehetősége miatt, mondván: „Honnan tudjuk, hogy mit adnak a marháiknak?” A BBC Today című műsorában beszélgetve hozzátette: „Ötven évet töltöttünk el egy olyan ipar kiépítésével, amely erősen fókuszál a környezeti előnyökre és az állatjólétre. Az aggodalom az, hogy az amerikai marhahús alacsonyabb minőségű lehet.”
Az Egyesült Királyság 1989-ben megtiltotta a hormonokkal kezelt marhahús forgalmazását, miután az Európai Unió biztonságosnak nyilvánította a gyakorlatot. Azonban sok amerikai gazdálkodó a növekedési hormonokat használja a marhahús termelésének standard részeként. A növekedési hormonok hozzáadása segíti a tehenek izomtömegének növekedését, így a hús olcsóbbá válik. Az Egyesült Államok és más, hasonló módszert alkalmazó országok, például Ausztrália, azt állítják, hogy a hormonkezelt marhahús nem jelent egészségügyi kockázatot. Ennek ellenére sok fogyasztó óvatos ezzel kapcsolatban, és néhányan az interneten kifejezték, hogy a jövőben inkább az Egyesült Királyságban készült marhahúst vásárolják.
A vámmegállapodás keretében az Egyesült Királyság évente legfeljebb 13,000 tonna marhahús importját engedélyezte az Egyesült Államokból vámmentesen. Ez körülbelül egy közepes méretű steaknek felel meg felnőttenként évente. Jelenleg az Egyesült Államok körülbelül 1,000 tonna marhahúst exportál az Egyesült Királyságba, 20%-os vámmal, ahogy azt a brit Környezetvédelmi és Vidékfejlesztési Minisztérium (Defra) közölte. Cserébe az Egyesült Királyság is nagyobb mennyiségű marhahúst értékesíthet az Egyesült Államokba, szintén legfeljebb 13,000 tonnáig, alacsonyabb vám mellett, mint jelenleg.
A megállapodás részeként alacsonyabb vámok vonatkoznak az Egyesült Királyságban készült autókra, amelyek az amerikai piacra kerülnek, valamint az amerikai etanol exportjára az Egyesült Királyságba. Liz Webster, a Save British Farming csoport alapítója, McCubbine aggodalmait osztotta meg egy X-en közzétett posztban, ahol azt írta: „A luxusautók vámcsökkentéséért cserébe megnyitottuk kapuinkat az amerikai marhahús és etanol előtt. De mivel a határellenőrzéseink alig működnek, hogy tudjuk betartatni a szabványokat, az bárki találgatása.”
Néhány X-felhasználó azt javasolta, hogy a vásárlók figyeljenek a Piros Traktor jelölésre, amely azt jelenti, hogy a hús az Egyesült Királyságban készült. „A helyi hentesemnél fogok vásárolni, aki ismeri a helyi gazdákat és tudja, honnan származik a hús” – mondta az egyik felhasználó. A Defra elmondta, hogy az amerikai termelőknek monitorozási és tanúsítási eljárásokat kell bevezetniük, hogy bizonyítsák, megfelelnek az Egyesült Királyság élelmiszerbiztonsági előírásainak, ha exportálni szeretnének. A hormonokat általában a szarvasmarhák hizlalásának későbbi szakaszában alkalmazzák, így a nyomok az ellenőrzések során azonosíthatók lesznek.
A brit kormány diplomáciai teljesítménye, hogy ezt a megállapodást mások előtt sikerült megkötni, enyhülést hoz az autógyártók számára. Eközben az ellenzéki pártok azt állítják, hogy az új kereskedelmi megállapodás miatt az indiai munkások olcsóbban lesznek alkalmazhatóak a munkaadók számára. A megállapodás javítja az Egyesült Királyság whiskyjének és autóinak hozzáférését az indiai piacra, és csökkenti az adókat India ruházati és lábbeli exportjára. A kereskedelmi megállapodás adókedvezményt biztosít az indiai szakembereknek, amit a kritikusok az Egyesült Királyság vállalkozásaival szembeni versenyhátrányként értékelnek.