A századik Napi érdekest láthatjátok ma, remélem még nem unjátok! Eddig 2.355 érdekes, nem mindennapi, történelmileg fontos vagy megdöbbentő fotót mutattam be ebben a sorozatban. – Jtom
1895 körül. Tűzoltókocsi valahol az Államokban. A füst a gőzhajtású vízszivattyúból jön.
1900. Gőzgép vontatású szerelvények Angliában
1900 körül. Hullámvasút Coney-Island-en, NY, USA.
1912. A Titanicról megmenekült három kutya
1915. New York-i metrótűz
1916. Első világháborús lángszóró Kleif Model 1916
1926. Berlin. Akik nem akarták fizetni az emelt ebadót, eljöttek kutyájukat leadni a sintértelepen, ahol később agyonverték őket.
1929. Transzvesztiták a berlini El Dorado nightclubban.
1934. Maurice L. Lambert csókolja meg menyasszonyát Violet Hiltont, akinek sziámi ikertestvére mosolyog a kamerába. 21 államban tagadták meg házassági kérésüket bíróságon, erkölcsi okokból. Az ítéletek indoklásában a szexuális élet alatt a harmadik fél részvétele miatt erkölcstelennek nyilvánították.
1945. Bess Myerson, az egyetlen zsidó Miss America. Nyereménye egy Steinway zongora volt. A győzelmét igyekezett arra használni, hogy a zsidók kinézetének sztereotípiáit eloszlassa.
1950. Zsákmányolt német V2 rakéta tesztje Cape Canaveralon, USA.
1956. Jacksonville, Florida. Robert Gray baptista tiszteletes szólítja fel híveit az istentelen Elvis Presley közelgő koncertjéről való távolmaradásról.
1959. Kisrepülőgép menet közbeni üzemanyag utántöltése a földről!
1960. Kennedy ugrik ki a nyitott gépkocsiból egyik választási kampányútja során Bronx-ban.
1963. A New York-i Penn Station bontásából megmentett sasok egy teherautó platóján.
1968. Arnold Schwarzenegger kivándorlása előtti évben a müncheni Oktoberfesten.
1975. Tasmania, Ausztrália. Két autó lóg a víz felett, miután egy hajó elsodorta a Hobart-híd pilonjait és az leszakadt. 12-en haltak meg – ebből heten a hajón. A Holden Monaro amelyik megmenekült a zuhanástól a mai napig az eredeti tulajdonosa birtokában van.
_____________________________________________________________
18+!
1969. Éhező gyerekek a nigériai polgárháború idején a szakadár déli államban, Biafrában.
1994. Hutuk népirtása elől menekülő tuszik holttesteit buldózerrel szállítják és temetik el a zairei menekülttáborban. Legtöbbjük éhen halt, vagy a kolera következtében vesztette életét.
[hirlevel]