Csaknem száz évvel ezelőtt, a motorizáció robbanásszerű növekedése – főként az Egyesült Államokban – hozta el az olcsó üzemanyag aranykorát. Töltőállomások ezrei épültek – ahogyan megszokhattuk – különböző igényességgel.
Dome Gas. Minimalista stílusban. A felirat szerint: Próbálja ki, ez jobb. 23 centes gallon áron.
Ez a komolytalan kis állomás valószínűleg egy telep kútja lehetett. Noname anyag, 20 cent per gallon.
Texaco töltőállomás „szerelőműhelye”
A Texaco komolyabb töltőállomásokat működtetett és nem spórolt a céglogóval…
…itt sem. A cég igyekezett kútjait úgy kialakítani, hogy a vásárlóerő növekedésével több kútfejet, sőt mosót és műhelyt is tudjon építeni a jövőben. Bölcs előrelátás.
Komoly infrastruktúra egy helyen. A tankolás mellett kávézó, büfé, sőt hitelintézet is működött a benzinkút körül. Természetesen a gyújtógyertyát is kicserélték, ha szükséges volt.
Márkaképviselet, töltőállomás és műhely. Biztos megélhetés generációkon át.
Virsligumit tessék! Műhely híján egyszerűen az út szélén cserélték ki az abroncsokat. Még a fákat is védeni kellett a figyelmetlen autósoktól.
Áthajtós, fedett kút, egy gumisműhely sarkában. Maga a luxus.
Ez a kép több okból is érdekes. A töltőállomás maga a tökély. Napjainkban is megállná a helyét. Kilenc kútfej, fedett, tiszta. Valószínűleg kis shop is tartozott hozzá. A kút mögött kis mosó, vagy műhely. A benzinkút neve külön is érdekes. Toot-An-Kum-In. Tutanhamon fáraó múmiájának 1922-es felfedezése nagyon népszerű téma volt a 20-as évek közepén. A név kifacsart verziójában a Kum-In, kiejtve Come in, azaz Térj be.
A 20-as évek teherautói. Kanapé ülés gyanánt, de zárt vezetőállásra, vagy tetőre már nem futotta. Azért volt aki már rájuk szakosodott. 4×4 tehergépkocsi eladás, szerviz. Tankolni is lehet, 20 cent per gallon áron.
Ritka kép, önkiszolgálás. Az Államokban inkább a teljes szerviz volt elterjedt. A vevő nem koszolta össze magát.