1967. Amerikai szállítógép darabjai zuhannak le Vietnamban, miután landolási manőver közben véletlenül légvédelmi baráti tűzbe repült. A személyzet mindhárom tagja életét vesztette.
1890-1900. körül. Postakocsirabló akasztása Texasban. Valószínűleg rekonstruált jelenet. Az ilyen jellegű igazságszolgáltatás az 1880-as évektől megszűnt.
1912. A New York-i keleti 67-ik utcai tűzoltóörs fogata utoljára vonul bevetésre. Másnaptól gépkocsi váltotta fel.
1925. Bennszülött indián telefonközpontos a montanai Many Glacier Hotel-ben.
1930. Berlini homoszexuális klub.
1934. Gyerekeknek osztanak tortát Hitler születésnapján.
1935. Sztálin és lánya Szvetlána
1936. SS csapatok pihenőn a berlini olimpia idején.
1938. Dora Ratjen német olimpikon letartóztatási fotója.
„Hermann „Dora” Ratjen, aki a náci propaganda ötlete nyomán kezdett el atletizálni. Elindult az 1936-os berlini olimpián női magasugrásban Dora álnéven, és a negyedik helyen végzett.
Ratjen furcsa karrierjének csúcspontja az 1938-as bécsi Európa-bajnokság volt, amelyen világcsúccsal nyerte meg a magasugrást, éppen Csák Ibolya előtt. Győzelmének pillanatában még nem tudhatta, hogy ez volt az utolsó verseny, amelyen rajthoz állt.
Egészen amatőr hibát ejtve bukott le – elfelejtett borotválkozni. A kontinensbajnokságról hazafelé utazva egy németországi vasútállomáson két nő arra lett figyelmes, hogy Rajtenen megjelent az úgynevezett „5 o’clock shadow” (ötórai árnyék), vagyis elkezdett borostásodni. A kalauz rendőrt hívatott, Ratjent letartóztatták és a közeli őrszobára kísérték. Ott azt állította magáról, hogy nő, amit papírjai is alátámasztottak. Hívattak egy orvost, aki megállapította a nyilvánvalót, s ennek következtében sportolói pályafutása véget is ért.
Ratjen csak 1957-ben beszélt először „csínytevéséről”. Kifejtette, hogy a náci vezetés kényszerítette rá, hogy maszkírozza magát Németország dicsősége kedvéért. „Három évig egy lány életét éltem. Javarészt elég unalmas volt”– mesélte. Ratjen később felszolgálóként dolgozott Hamburgban és Brémában, Csák Ibolya pedig Európa-bajnok lett.” – a Nemzeti Sport nyomán
1942. július. Új-Zélandi katonák fegyverrel halásznak a szír-török határ közelében.
1947. George és Barbara Bush elsőszülött fiúkkal, George W. Bush-al.
1960. Anna Frank édesapja Otto Frank – aki a családból egyedüliként maradt életben -, visszatért az elhíresült padlásra.
1966. augusztus 23. A 1966 Lunar Orbiter 1 első fotója a Földről, a Hold felszíne fölött.
1978. David Harries bristoli rendőrjárőr egy fiatal nőt ment ki a kikötő alig néhány fokos vizéből és mesterségesen lélegezteti. Később a nő felépült.
1980. A lengyel sztrájkvezető, a későbbi Szolidaritás mozgalom vezéralakja, Lech Walesa ad autogramot a Lenin hajógyárban.
1984. Todor Zsivkov bolgár pártvezető Líbiában Moammer Kaddhafi vendégeként.
1985. John Travolta a washingtoni Fehér Házban Diana hercegnővel táncol.
1988. Észak-Írország. Brit bombaszakértő tart a robbanóanyagot tartalmazó gépkocsi felé az üres utcán. A falon egy prófécia: „Készülj fel a találkozásra Isteneddel”.
2001. szeptember 13. A Pentagon épülete két nappal a támadás után.
____________________________________________________________________
18+!
1993. Boszniában lemészárolt szerb civilek tömegsírba temetése.
[hirlevel]