1941. Háborúellenes tüntetés, New Yorkban. „Hitler nem támadott meg minket, mi miért támadjuk meg Hitlert?”, Miért nem kötünk békét Hitlerrel?”, „Európa az európaiaké, Amerika az amerikaiaké”
1904. Cári katonai kórházvonat és ápolónői a szentpétervári pályaudvaron
1915. június. Papírmasé fejek az első világháborúban a hebuterné-i csatában, Franciaországban. A kialakult állóháborúban a lövészárkokban a fejeket az ellenséges mesterlövészek helyzetének megállapítására használták.
Kidugták a lövészárokból, és ha találat érte, a golyó behatolásának irányából következtettek a lövész helyzetére
1930-as évek vége. A Kennedy-család, kúriájuk nappalijában. Az apa Joe (fekete öltönyben) brit nagykövet, vagyonát a szesztilalom időszakában kétesnek tartott machinációkkal szerezte
A legidősebb fiú (balról) Joseph Partick egy titkos légi bevetésen halt meg a II. világháborúban. Apjuk hatalmas elvárásai ezután Johnra szálltak. John F. Kennedy (középen öltönyben) elnökként, Robert (anyja mellett fehérben) New York-i szenátorként lett merénylet áldozata (46, illetve 42 évesen). Kathleen (álló sorban világoskékben) a Vöröskereszt aktívájaként repülőgép-szerencsétlenségben hunyt el 28 évesen.
Apjuk megérte John, Robert és Kathleen halálát is. A legidősebb lányon, Rose Marie-n (jobb oldalt áll) viselkedészavarai (egyszerű kamaszkori lázadás) miatt apja nyomására az akkor még új agyműtétet, lobotómiát (homloklebeny-eltávolítást) hajtottak végre. Ezután vegetatív állapotba került, élete végéig intézetben élt.
Edward (Ted) 2009-ben halt meg, 48 évig volt szenátor. 1969-ben egy partiról hazafelé titkárnőjével együtt autójával egy folyóba zuhant. A nő megfulladt, Ted Kennedyt a segítségnyújtás elmulasztásával vádolták. Ma már csak Jean (jobb szélen lent) a legfiatalabb lány van életben, ő írországi nagykövet volt.
1936. Az első élő sportközvetítés a berlini olimpiáról. A világ első televíziós műsorszórása a náci Németországban volt, ehhez kapcsolódó cikkünk ITT
1936. Léggömbárus a Harmadik Birodalomban, Berlin
1937. Árvíz az Államokban, Haverhill, Massachusetts
1942. Káposztatermesztés a Szent Izsák Székesegyház előtti téren a német blokád alatt lévő Leningrádban. A város 872 napig volt az ellenséges csapatok által körülzárva.
Becslések szerint 600 ezer – 1,5 millió ember halt meg éhínségben, betegségben és az ágyútűzben
1942. A kiskorú II. Fejszál az utolsó iraki király egy angol pénzjegynyomdában nézi a készülő iraki bankót, amin saját képmása van. Apja halálos autóbalesete után lett uralkodó mindössze 4 évesen. 14 évesen vette át az ügyek irányítását.
23 éves korában, 1958-ban, az iraki forradalom idején családjával együtt megölték. Bűne a nyugathoz való lojalitása és családjának idegen származása volt. Halálával új korszak kezdődött Irakban, a királyságot a köztársaság váltotta fel.
1942. Egy német Messerschmitt Bf 110 belseje
1945. május. „Berlin német marad” hirdeti a graffiti, ami előtt egy szovjet tiszt áll a megszállt, egykori náci Németország fővárosában
1958. Az olasz kommunista párt választási kampányához készített reklámautó, rajta az akkoriban a kommunizmus legnagyobb eredménynek tekintett Szputnyik műhold. További fantasztikus olasz reklámmobilok egy régebbi bejegyzésben
1959. A francia Snecma C-450 Coléoptére prototípusának tesztrepülése. További (és közelebbi) fotók ITT
1960. A napokban előkerült kép a terhes Marilyn Monroe-ról. Ezek szerint a pletykák igazak voltak, Monroe valóban terhes volt, valószínűleg Yves Montand francia színésztől (aztán ennyi elég is lesz a Hot magazin szintű találgatásokból :))
1967. A nagy chicagói hófúvás másnapján autóikat keresgélő emberek
1970. Az első World Series of Poker viadal Las Vegasban
Megint egy fotó, ami mögött sokkal több van, mint ami látszik. 1970. Svájcban egészen 1990-ig kellett várni, hogy a nőknek minden kantonban szavazati joguk legyen!
Anya gyermekeivel várja a családfőt, aki egy zürichi szavazókörből távozik, ahol éppen a női választójogról voksoltak, sikeresen.
1991. Emeletes vasúti kocsi Lipcsében. Mekkora lehetett a belmagasság? Vagy ezek csak hálófülkék, amibe be kellett mászni, és a folyosó a másik oldalon van? Valaki írja meg!
1992. Dr. Mae Jemison, az első fekete bőrű női űrhajós. Később a Star Trek: Az új nemzedékben is szerepelt. Hát nem cuki? Ha eddig kimaradt volna, ebben a cikkemben olvashattok egy másik űrhajósról, akinek nevéhez a legnagyobb űrtréfa fűződik, és akivel volt szerencsém találkozni
1994. Moszkvai éjszaka sportcipős rendőrrel és egy prostival