James Francis „Frank” Hurley ausztrál fotós, fotóművész számos világraszóló vagy éppen sorsfordító esemény helyszínén készítette képeit.
Részt vett több Antarktisz expedíción, (nevéhez fűződik az első színes fényképek elkészülte a hetedik kontinensről) fotózott mindkét világháborúban. Saját bevallása szerint a legnagyobb hatást az akkor még csak Nagy Háborúként emlegetett I. világháború tette rá.
A nyugati fronton a kegyetlen állóháború lövészárkainak poklában készítette felvételeit. Ott ahol ember, környezet és anyagi javak végtelen számban pusztultak el, ahol néhány száz méternyi előrenyomulás is ezrek halálába került.
Képei között akadnak kompozitfotók is, amelyek jellemzője, hogy a teljes hatás kedvéért több negatívot másolt egymásra. Ezek nem öncélúan „hamisítják meg” a történéseket, hanem pontosan azzal kívánja visszaadni a teljes hatást a művészi szabadsággal, hogy a lehetőségekhez mérten maximálisan próbálja bemutatni az impressziókat amiket a résztvevők átéltek. Mindazonáltal felfoghatjuk dokumentumként is az alábbi képeket, mert minden rajtuk van, amitől borzalmas lehetett az emberiség első Nagy Háborúja.
Franciaországban közel harminc település tűnt el végérvényesen a térképről az I. világháború után. Szinte hihetetlen, de száz évvel a harcok után még mindig láthatóak a csaták nyomai. A rommá bombázott Ypres: